Agenda

Jean Guillou: improvisaties

Datum: vr 14-11-2008
Aanvang: 20:15
Zaal
Reserveren

MUSICI Jean Guillou (orgel/improvisaties), Zuzana Ferjencikova (orgel)
PROGRAMMA
Franz Liszt (1811-1886)/Guillou (1930), Fantasie et Fugue sur le Nom de Bach, Symfonisch gedicht Orfeus, Symfonisch gedicht Prometheus
PAUZE
Jean Guillou, Improvisaties

 Jean Guillou (orgel) staat bekend om zijn eigenzinnige visie op orgelspel en orgelbouw. De organist is een kunstenaar die meer moet dan slechts reproduceren; hij heeft het recht op artistieke basis nieuwe versies van oude muziek te presenteren. Orgelbouwers zouden in zijn visie moeten streven naar eigentijdse instrumenten in plaats van scherpstellen op het reproduceren van oude instrumenten, hoe mooi ze ook zijn. Jean Guillou is organist in de St.-Eustache te Parijs. Hij studeerde bij Marcel Dupré, Maurice Duruflé en Olivier Messiaen. Hij componeerde tientallen werken voor vele bezettingen.

Zuzana Ferjencikova (orgel) werd in Slowakije geboren. Ze studeerde bij Ján Vladimír Michalko aan de Hochschule für Musik und darstellende Kunst in Bratislava. In 2004 rondde ze een post graduate-studie af bij Peter Planyavsky aan de Universität für Musik und darstellende Kunst in Wenen. Een belangrijk element in haar werk is haar aandacht voor eigentijdse componisten en voor de orgelimprovisatie. Ze is docent orgel en orgelimprovisatie aan de Hochschule für Musik in Bratislava; ze vestigde er het Studentenfestival. Ferjenčiková is organist van de Benedictijner O.L.V. van de Schotten-kerk in Wenen.