Agenda

Harmonium: Dirk Luijmes en de Ereprijs

Datum: do 16-09-2010
Aanvang: 20:15
Zaal
Reserveren

MUSICI Dirk Luijmes (harmonium) en Orkest De Ereprijs
PROGRAMMA Martijn Padding (1956): Nederland Muziekland Maken • Rozalie Hirs (1965): Little whale and the ice [première] • Donnacha Dennehy (1970): An Irish Process • Joe Cutler (1968): September Music • PAUZE • Martijn Padding: First Harmonium Concerto

Het harmonium speelt in de programmering van het Orgelpark een bijrol – maar dan wel een bijrol die niet meer weg te denken valt. Met zijn dynamische en kleurrijke klank verleidt het inmiddels een gestaag groeiend publiek. Vandaag een speciaal concert met orkest en het harmonium als solo-instrument.

 Orkest De Ereprijs is internationaal bekend als een orkest dat zich op nieuwe muziek richt. Het initieert op lokaal, nationaal en internationaal niveau projecten waarin veelal met andere kunstenaars uit andere disciplines wordt samengewerkt. Ook biedt Orkest De Ereprijs een podium voor jong talent, met name in de jaarlijks terugkerende Young Composers Meeting en in samenwerking met de conservatoria van Den Haag, Rotterdam en Arnhem/Enschede/Zwolle (ArtEZ). Kenmerkend voor het orkest is de mentaliteit: het gezelschap is nieuwsgierig en durft het experiment aan te gaan. Zo laat het zijn publiek op een krachtige manier kennismaken met het bijzondere van nieuwe muziek.

Dirk Luijmes (harmonium) studeerde orgel, klavecimbel, kerkmuziek en muziekwetenschap in Arnhem en Utrecht. Hij was prijswinnaar bij diverse internationale en nationale orgelconcoursen. Luijmes soleert in binnen- en buitenland. Ook werkt hij vaak samen met koren en orkesten, zoals het Nederlands Kamerkoor, het RIAS Kammerchor, het NDR Chor en het Orchestre des Champs-Elysées met dirigent Philippe Herreweghe. Daarnaast concerteert hij met ensembles als het Skampa Kwartet, Sinfonietta Amsterdam, Oxalys, Het Gelders Orkest, het Radio Kamerorkest en met het pianoduo Leo van Doeselaar en Wyneke Jordans. Behalve als organist, klavecinist, fortepianist en klavichordspeler profileert Luijmes zich de laatste jaren, als een van de weinigen ter wereld, veelvuldig als harmoniumspecialist. Met zijn Franse drukwindharmonium speelde hij in het Concertgebouw Amsterdam en de Musikverein in Wenen. Ruim vijfentwintig componisten (onder wie Willem Breuker, Gilius van Bergeijk en Guus Janssen) schreven werken voor hem. Tijdens de Nederlandse Muziekdagen 2008 hield hij Martijn Paddings First Harmonium Concerto ten doop.